Previous
Next

اهمیت مقطع ابتدایی (بنیادی) چیست ؟

دوره ابتدایی به جهت رشد و تربیت شخصیت کودک دوره‌ای بسیار مهم است که به آن دوره اطاعت، خلاقیت و تأدیب برای بروز استعدادهای عمومی نیز می‌گویند. آموزش ابتدایی پایه آموزشی و نقطه ورودی یک حرکت طولانی و مهم در زندگی کودکان آموزش ابتدایی و دبستانی است. دانش آموزان با ورود به این دوره با یک تحول اساسی مواجه می‌شوند و از نظر توانایی ذهنی برای برای کسب بسیاری از مسائل آموزشی و تربیتی که قبل از ارتباط مستقیم با مدرسه پیدا نکرده بود، آمادگی پیدا می‌کنند و تحولات عظیمی در ذهن دانش آموز نسبت به مسائل اجتماعی ایجاد می‌شود. از طرفی این دوره شکوفایی بسیاری از استعدادهای دانش آموز است از جمله استعدادهای هنری، ادبی و فنی. برنامه‌هایی ایجاد می‌گردد و قطعاً ضمانت کارفرما برای کسب موفقیت‌های آتی در زندگی شخصی و اجتماعی فراهم خواهد شد. یکی از برنامه‌های مهم این دوره روابط معلم و شاگرد است. چراکه برخوردهای اولیه در تنظیم شخصیت بچه و شکل گیری خصوصیات رفتاری و اعتقادی او و خصلت‌ها و منش‌های او بسیار تعیین کننده است. پس از نظر کیفی آموزش و پرورش ابتدایی اهمیت بالایی دارد و بنابراین باید قسمت عمده برنامه‌ها و امکانات و نیروی انسانی و تحقیقاتی و پژوهشی در این دوره متمرکز کرد.

متد آموزشی مونته سوری چیست ؟

همه والدین به این مسئله آگاه هستند که کودکانشان پس از عبور از سن سه سالگی باید در مهدکودک ثبت نام شوند تا علاوه بر آشنایی با دنیای جدید، راه و روش زندگی را نیز بیاموزند و با افراد جدیدی از همسالان خود برخورد کنند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که کودکانتان در دبستان تحت چه آموزش‌هایی قرار می‌گیرند؟ روش مونته سوری یکی از پرطرفدارترین این روش‌ها بوده و قدمتی بیش از یک قرن دارد.

تشکیل پرونده استعداد سنجی

دپارتمان روانشناسی و استعداد یابی مجموعه مدارس پروفسور میرزاخانی با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری آزمون های معتبر علمی و مصاحبه های بالینی و تحلیل دقیق ضمن شناسایی استعداد ها و علایق هر دانش آموز و تشکلیل پرونده استعداد سنجی و روانشناختی زمینه را برای پرورش این استعداد ها و پرداختن به علایق دانش آموزان فراهم می آورد و برگزاری کلاس های فوق العاده برای هر دانش آموز براساس یافته های دپارتمان استعداد سنجی توصیه و اجزا می شود. ما در فرایند یادگیری به هیچ وجه معتقد به پیچیدن یک نسخه برای همه دانش آموزان نیستیم. ما در مجموعه پروفسور میرزاخانی توجه ویژه ایی به آموزش و یادگیری مهارت های ده گانه زنگی داشته و معتقدیم که با اولیت بخشی به این فرایند در کلیه برنامه های جامع آموزشی و تربیتی آموزشگاه می توانیم نقش موثری در موفقیت های فردی و تحصیلی دانش آموزش ایفا کنیم

آموزش مهارت های زندگی

مهارت‌های زندگی افراد را برای زندگی روزمره توانمند می کنند. ما برای سازگاری با چالش‌های زندگی، و برای پیشرفت و موفقیت در درس و کار به این مهارت‌ها نیاز داریم. این مهارت‌ها در واقع علاوه بر مهارت، رفتار، نگرش، ارزش ها و اطلاعات ما درحیطه‌های مختلف زندگی را دربرمی‌گیرند. مهارت‌های زندگی قابل یادگیری هستند و به ویژه در سنین کودکی و نوجوانی آموزش این مهارت‌ها موثرتر است.

آخرین مطالب آموزشی

ارتباط مستقیم با مدیریت

جهت ارتباط مستقیم با مدیریت مجموعه و همچین پیگیری وضعیت دانش آموز خود فرد ذیل را تکمیل نمایید و دکمه ثبت در خواست را بزنید. در خواست شما ثب شده و با شما تماس گرفته خواهد شد.